După un amalgam de emoții, bucurii, dar și dezamăgiri, la finalul acestui campionat intens, CS Mioveni scrie o pagină importantă în istoria clubului nostru și a fotbalului românesc, reușind să se mențină în prima ligă.

Cu un gram de șansă și mult efort din partea echipei, Alexandru Pelici reușește o performanță notabilă la Mioveni, astfel că, după trei promovări în Liga I, anul acesta echipa noastră scapă de fiorul rece al barajului de retrogradare, spre bucuria întregului oraș și a suporterilor din tot județul.

Suntem o echipă tânără și modestă, dar cred că am dovedit pe terenul de joc că locul Mioveniului este în prima ligă. Am trecut testul maturității fotbalistice, iar cum depinde doar de echipă și de conducerea clubului cum vor aborda strategiile viitoare și calea spre performanță.

Vom continua să susținem echipa ca și până acum, încrezători că noul sezon de Liga I ne va aduce mai multe bucurii și victoriile răsunătoare, mult așteptate!

Mulțumesc suporterilor și sponsorilor care au avut încredere în echipă și care au fost alături de club!

Felicitări CS Mioveni!

Mulțumim, Alexandru Pelici!

 

Cât de util a fost acest articol?

Faceți clic pe o stea pentru a-l evalua!

Rata medie 0 / 5. Număr de voturi: 0

Niciun vot până acum! Fii primul care evaluează această postare.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.