
Așa cum am scris aici, s-a dovedit că întâlnirea a fost una politică, întâlnire la care Alina Gorghiu, mamița lui Goe, cu Goe – Cosmin Petrescu – candidatul PNL la Curtea de Argeș și Radu Perianu, candidatul PNL la CJ Argeș, au vrut să facă un exercițiu de imagine și s-au pozat cu primari PSD. Numai că unul dintre participanți, Nicolae Dinică, primar PSD la Corbeni, interesat de proiectul de înființare rețea de gaze în comuna pe care o conduce, după participarea la întâlnire, a tras o concluzie dureroasă: „Am sesizat la prezenta întâlnire mai mulți lideri PNL care erau mai mult interesați de poze, decât de problema gazelor naturale, iar după să constat că pe anumite rețele de socializare se laudă că aduc “gazele” în Argeș”.
„Se spune că diavolul poate lua chiar chip de Înger de Lumină pentru a înșela pe oameni.




Am sesizat la prezenta întâlnire mai mulți lideri PNL care erau mai mult interesați de poze, decât de problema gazelor naturale, iar dupǎ sǎ constat că pe anumite rețele de socializare se laudǎ cǎ aduc “gazele” în Argeș. Cum spune latinul “Naturalia non sunt turpia.”(Cele naturale nu sunt rușinoase.)…mai ales în post.




1 thought on “Nicolae Dinică: Dar de aici până în a folosi Instituția Prefectului în scop politic şi electoral este cale lungǎ şi necuviincioasă!”